Biežāk uzdotie jautājumi par krūšu implantiem

12/11/2020

sieviete Polytech krūšu implantu nēsātāja

Raksts tapis sadarbībā ar mūsu partneriem, kas mūs apgādā ar augstākās kvalitātes krūšu implantiem. Rakstā meklējiet atbildes uz populārākajiem jautājumiem par krūšu implantiem no to oficiālā izplatītāja Latvijā.

Ar kuriem krūšu implantiem un kāpēc izvēlas strādāt klīnikas ķirurgi?

Mēs izmantojam tikai Eiropas savienībā atļautus un CE sertificētus augstākās kvalitātes produktus, piemēram, Vācijā ražotos POLYTECH Health & Aesthetics  silikona implantus. POLYTECH ir vienīgais Vācijas krūšu implantu ražotājs, ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi un plašāko tirgū pieejamo implantu formu, izmēru un pārklājuma klāstu!

Kādi ir populārākie implantu pārklājumi un kādas ir to atšķirības?

Implanta silikona apvalks medz būt gluds, dažādi teksturēts un ar mikropoliuretāna putu pārklājumu. Implantu individuālo piemērotību izvērtē ķirurgs konsultācijas laikā. Piemēram, ja sievietes krūšu forma prasa apaļas formas implantu, tad tas var būt gluds vai ar mikroteksturāciju. Savukārt, anatomiskais implants dažkārt var pagriezties izmainot krūts formu un tādēļ apvalka raupjums jeb teksturācija palīdz tiem piestiprināties starp audiem un mazina pagriešanās risku. Ap implantu vienmēr veidojās saistaudu kapsula kā normāla ķermeņa fizioloģiskā reakcija uz svešķermeni. Dažreiz kapsulas veidošanās var kļūt pataloģiski izteikta un tā rezultātā rodas viena no biežākajām komplikācijām pēc krūts operācijas – kapsulas kontraktūra.

Vēsturiski ir pierādīts, ka salīdzinājumā ar gludo implantu , teksturētais implants būtiski samazina kontraktūras risku. Zemākais kapsulas kontraktūras risks ir implantiem ar mikropoliuretāna apvalku, kurus visbiežāk izmanto atkārtotu operāciju gadījumos, sarežģītos gadījumos, kā arī veicot krūts rekonstrukciju. POLYTECH piedāvā garantiju pret kapsulas kontraktūru jebkuram implanta pārklājumam 10 gadu garumā pēc operācijas.

Kā izvēlēties pareizo implantu izmēru un formu?

Konsultācijas laikā plastikas ķirurgs izvēlēsies katrai sievietei individuāli optimālāko implanta variantu atkarībā no ķermeņa proporcijām, ādas stāvokļa un vēlmēm.

Sieviete kā vienu no svarīgākajiem  uzskata implanta izmēru gramos vai mililitros, taču ārstam daudz svarīgāk ir ieteikt pareizo formu un parametrus, kuri harmonizē ar pacientes krūšu formu un izmēru. Tādēļ lūgt dakteri izmantot “tos pašus implantus, kuri labi piestāv draudzenei” nevajadzētu. Dažas sievietes dod priekšroku apaļai formai, bet citas var vēlēties dabiskākas, pilienveida jeb anatomiskas formas implantu. Apaļie krūšu implanti dod lielāku piepildījumu krūšu augšdaļā, tomēr ar laiku var mazināties to apjoms, krūts audiem un pašam implantam noslīdot. Ja vēlaties izlabot formu, zaudējušas un noslīdējušas krūtis, tad vairāk derēs anatomiskas formas implants. Abiem implantu veidiem ir pieejamas 4 projekcijas – sākot ar zemu un beidzot ar ekstra augstu profilu. Tas dod brīvu izvēli piepildīt gandrīz jebkuru sievietes vēlmi.

Kāds ir krūšu implanta dzīves garums, kad un vai tie ir jāmaina?

Agrāk valdīja uzskats, ka krūšu implantu dzīves ilgums ir maksimāli desmit gadi un pēc tam tie jāmaina. Taču patlaban pieejamajiem jaunākās paaudzes implantiem ražotājs piedāvā mūža garantiju pret plīsumu un bez vajadzības tos mainīt pat neiesaka, lai nepakļautu organismu nevajadzīgai operācijai. Jebkurai sievietei reizi gadā jāveic krūšu izmeklēšana un, ja sūdzību nav un arī US vai cits izmeklējums neuzrāda aizdomas vai izmaiņas implantos, tad implants var stāvēt “mūžīgi”. Mūsu praksē izplatītākais iemesls atkārtotai operācijai ir vēlme palielināt implantu izmēru vai formu. Lai palīdzētu Jums justies droši, POLYTECH Health & Aesthetics piedāvā pacientiem garantijas programmu “Izcilības implanti”.

Vai implantiem ir garantija un kādi ir garantijas nosacījumi?

Garantijas programma “Izcilības implanti” tika izstrādāta, lai palielinātu jūsu apmierinātību un vairotu pārliecību, izvēloties POLYTECH implantus. Baker III vai IV pakāpes kapsulas kontraktūras gadījumā mēs piedāvājam pacientiem, kuri ir reģistrējuši bezmaksas implantus apmaiņai:

  • Līdz 10 gadiem pēc operācijas visiem krūšu implantiem, ieskaitot B-Lite® ar MESMO® vai POLYtxt® virsmu.
  • Visiem krūts implantiem ar Microthane® virsmu līdz 15 gadiem pēc operācijas, ieskaitot rotāciju.

Jebkurš pacients, kuram tika veikta estētiskas vai rekonstruktīvas ķirurģiskas procedūras ar POLYTECH krūšu vai sēžas implantiem, ieskaitot sekundāru krūšu palielināšanu, var reģistrēties programmā 6 mēnešu laikā pēc operācijas.

Reģistrācija ir bezmaksas un tiek periodiski atjaunota, piedaloties POLYTECH ikgadējā aptaujā. Lai reģistrētos, lūdzu, SPIED ŠEIT.

Kāpēc izvēlēties B-lite?

B-lite ir vienīgie pasaulē pieejamie vieglie (līdz pat 30% vieglāki par tradicionālajiem silikona implantiem) krūšu implanti. Implantu samazinātais svars padarīs sievietes dzīvi ērtāku. Sportošana ar B-lite implantiem ir daudz baudāmāka. Tiek samazināts sāpīgums un atveseļošanās pēc operācijas noris ātrāk. Pateicoties mazākam svaram un B-lite implanta īpašajam sastāvam sievietēm pēc operācijas krūtis ir mazāk sāpīgas un viņas ātrāk var atsākt ikdienas nodarbes.

Vai atšķirība svarā ir ievērojama?

Jā! Konsultācijas laikā dodam sievietei izvērtēt atšķirību starp viena tilpuma tradicionālajiem un vieglajiem implantiem. Uzreiz pēc operācijas sievietes atzīmē mazāku sāpīgumu un diskomfortu. Runājot par ilgtermiņa ieguvumiem noteikti jāmin estētiskais rezultāts, kurš saglabājas pateicoties mazākai gravitācijas ietekmei uz sievietes audiem. Tas ļauj justies brīvai un nodarboties ar iemīļotajām sporta aktivitātēm.

Vai B-lite implanti ir droši?

B-lite implanti tika izstrādāti, desmit gadu garumā un pieejami Eiropas tirgū jau 8 gadus!  Implantu ražošanā izmantotie materiāli ir medicīnā ilgstoši pieejami un tiek plaši lietoti primāri ievērojot pacienta drošību. Jaunums slēpjas klasisko materiālu kombinācijā, padarot implanta svaru līdz pat 30% vieglāku.

Kā ir ar sportu un citiem vaļaspriekiem?

Viena no B-Lite priekšrocībām ir to dabiskums un “nejūtamība”, kas padara ikdienas sportiskās aktivitātes ērtākas. Ilgtermiņā vieglākais implants mazāk ietekmē pašas sievietes audu noslīdēšanu gravitācijas ietekmē un ilgstošāk saglabājas jauniegūtā krūšu forma.

Vai arī lidošana un niršana ir droša?

Lidošana un pat dziļūdens niršana ir droša ar jebkuriem jaunākās paaudzes  implantiem un jo īpaši ar B-lite. Visi iespējamie ekstrēmie ārējās vides apstākļi tiek izmēģināti uz  implantiem pirms to laišanas tirgū. Apstākļi , kurus pārbaudes testos iztur krūšu implanti nav savienojami ar mūsu organisma spējām izdzīvot.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI