Kā atbrīvoties no liekām ādas krokām uz vēdera?

13/04/2021

sieviete pēc veiksmīgas vēdera plastikas operācijas

Skaista un atlētiska ķermeņa dēļ cilvēki ir gatavi ievērot dažādas diētas un stundām ilgi pavadīt sporta zālē. Veselīgs dzīvesveidu noteikti sniegs tikai labumu jūsu veselībai un pašsajūtai, taču dažos gadījumos sava sapņu ķermeņa iegūšanai ar to ir par maz. Piemēram, pēc straujas notievēšanas uz vēdera var veidoties izteiktas ādas krokas, no kurām tikt vaļā nemaz nav tik vienkārši. Arī sados gadījumos ir risinājums – vēdera plastika jeb abdominoplastika.

Kas ir vēdera plastika?

Vēdera plastika ir plastiskās operācijas veids. Tā, savukārt, iedalās divos apakšveidos – mini jeb daļējā plastika un pilna vēdera plastika. Mini plastikas laikā tiek likvidēta liekā āda tikai zem nabas, savukārt pilnās plastikas laikā – gan zem, gan virs nabas. Tas, kādu tieši operāciju jums ir nepieciešams veikt, nosaka ķirurgs, izvērtējot problēmzonas apjomu. Abu operāciju laikā tiek likvidēta un nostiepta liekā āda, kā arī nostiprināti vēdera sienas muskuļi.

Kā tiek likvidētas liekas ādas krokas?

Operāciju ir iespējams veikt gan vīriešiem, gan sievietēm, neatkarīgi no viņu vecuma. Griezieni un to lokācija tiek piemēroti katram cilvēkam individuāli, izvērtējot problemzonu un ķermeņa īpatnības. Labs un pieredzējis plastiskais ķirurgs parūpēsies, lai tie tiktu veikti maksimāli neredzamās vietās.

Plastiku veic vispārējā narkozē, tāpēc tā absolūti nav sāpīga. Pēc operācijas diennakti jāuzturās stacionārā mediķu uzraudzībā. Pāris nedēļu laikā pēc operācijas sadzīst brūces un operācijas rezultāts paliek redzams. Labākam kosmētiskajam efektam ir ieteicams mēnesi valkāt speciālu koriģējošu veļu, kā arī ievērot standarta pēcoperācijas piesardzības pasākumus, piemēram, atturēties no pirts vai saunas apmeklēšanas un sportošanas.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI