Kā cīnīties ar “dubultzodu”?

18/06/2022

sieviete ar ļoti skaistu un pareizu zodu

Pateicoties kosmētiskās ķirurģijas attīstībai, ir vairāk ārstēšanas iespēju nekā jebkad agrāk, lai mazinātu “dubultzodu”, ko visbiežāk izraisa lieko tauku daudzums zem zoda. Daudzās situācijās nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, jo tieši vecuma ietekmē limfātiskā darbība pasliktinās, kas apgrūtina atbrīvošanos no “dubultzoda” ar veselīgu uzturu vai aktīvu dzīvesveidu.

Dubultzods var būt ģenētikas, arī svara pieauguma rezultāts. Tā ir izplatīta problēma daudziem cilvēkiem visā pasaulē. Bet, lai no dubultzoda atbrīvotos,  vispirms ir jāsaprot tā rašanās iemesls un ko tas nozīmē jūsu ķermenim un labsajūtai.

Atbrīvošanās no dubultzoda

Runājot par ādas novecošanos, kakls ir viena no pirmajām vietām, kas atklāj pirmās novecošanas pazīmes, zaudējot elastību un tvirtumu. Liekie tauki un āda ietekmē žokli un sejas kopējo izskatu. Plastikas ķirurgs var likvidēt dubultzodu, izmantojot kādu no plastiskās ķirurģijas procedūrām.

Liposakcijas laikā tiek noņemti liekie tauki, lai izveidotu izteiktāku zoda un kakla kontūru. To dara, veicot nelielu iegriezumu zem ādas, ievietojot caurulīti un izsūknējot taukus. Tauku atsūkšanai parasti ir nepieciešama lokālā anestēzija, lai padarītu nejūtīgu manipulācijai pakļauto zonu.

Sejas liftinga laikā tiek nostiepta sejas, vaigu un kakla āda, likvidējot liekās ādas krokas, zemādas tauku slāni, kas palīdz atbrīvoties no “dubultzoda” un uzlabo kakla un zoda kontūras.

“Dubultzoda” likvidēšanu mēdz apvienot ar sejas un kakla liftingu. Pacientiem, kurus interesē gan tauku, gan liekās kakla ādas noņemšana, var būt piemērota sejas un kakla ādas pacelšana. Operācijā apvieno zoda tauku atsūkšanu un veicot iegriezumus, tiek savilkta āda un balstīti muskuļi.

Gatavojoties dubultzoda operācijai, ir svarīgi sagaidīt reālus rezultātus un atrast savām vajadzībām piemērotāko klīniku. Uz visiem jautājumiem par sagatavošanos, operācijas norisi un pēcoperācijas periodu atbildēs jūsu ķirurgs. Plastiskā ķirurģija ļauj saglabāt vai atjaunot jaunekliskumu ikviena pacienta sejā un izvairīties no pāragras novecošanas.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI