Kā cīnīties ar noslīdējušiem plakstiņiem?

13/11/2020

sieviete pēc noslīdējušu plakstiņu operācijas

Noslīdējuši plakstiņi ir viena no problēmām, ar kuru ikdienā saskarās daudzi cilvēki. Tie ne tikai padara skatienu nogurušu un bēdīgu, bet arī var manāmi traucēt, aizsedzot redzeslauku. Turklāt ar laiku plakstiņu ādai, kā jebkurai ķermeņa daļai, ir tieksme noslīdēt vēl vairāk. Tas tikai padara situāciju sliktāku. Kā saprast, ka plakstiņi ir noslīdējuši un kā ar to cīnīties?

Kas ir noslīdējuši plakstiņi?

Noslīdējuši jeb nokarājušies plakstiņi ir plakstiņu āda, kas daļēji nosedz acis. Lielākoties šī problēma ir iedzimta, un cilvēks ar to sadzīvo visa mūža garumā. Taču nereti plakstiņu āda sāk slīdēt uz leju novecošanas vai neatbilstoša dzīvesveida ietekmē. Laika gaitā problēma paliek tikai izteiktāka, jo āda zaudē savu elastību un tā vēl vairāk noslīd uz leju. Mēdz būt gadījumi, kad plakstiņu āda apgrūtina redzi. Noslīdējuši plakstiņi vizuāli padara acis nogurušas, bēdīgas un manāmi liek izskatīties vecākam, kā arī daudzām sievietēm traucē kosmētikas uzklāšanu, jo skropstu tuša, acu zīmulis vai ēnas zem plakstiņa praktiski vai pilnībā nav pamanāmi.

Kā cīnīties ar ar nokarājušiem plakstiņiem?

Vienīgais efektīvais risinājums cīņā ar noslīdējušiem plakstiņiem ir acu kosmētiskā korekcija. Tā ir mūsdienīga operācija, kuras laikā ir iespējams atbrīvoties ne tikai no liekas plakstiņu ādas, bet arī grumbām, tumšajiem lokiem un maisiem zem acīm, kā arī likvidēt tauku nogulsnes, uzlabot plakstiņu dabisko formu un kontūru.

Parasti daudzi uzskata, ka šāda veida operācijas veic tikai sievietes, taču tā nav, un operāciju ir iespējams veikt neatkarīgi no pacienta dzimuma vai vecuma. Operācijas rezultāts ir ļoti dabīgs un ikdienā neviens nepamanīs, ka tika veikta kāda ķirurģiska iejaukšanās. Šuves ir praktiski nemanāmas, jo visi griezumi tiek veikti zem skropstu vai kroku līnijas. Operācija nav sāpīga, jo to veic zem anestēzijas, kā arī pēcoperācijas periods parasti norit ļoti viegli. Uzreiz pēc procedūras pacients var doties mājās un palikšana stacionārā nav nepieciešama.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI