Kādas sejas ādas izmaiņas notiek laika gaitā?

16/08/2021

sieviete, kurai sejā redzamas vecuma pazīmes

Laika gaitā izmainās pilnīgi viss. Tas skar ne tikai lietas mums apkārt, bet arī mūs pašus. Gadu gaitā mūsu ķermenī notiek neatgriezeniskas izmaiņas, kas stipri ietekmē mūsu sejas ādas izskatu. Kādas izmaiņas notiek mūsu ādā un kā maksimāli no tā izvairīties?

Kā izmainās mūsu āda?

Pirmās novecošanas pazīmes nereti parādās jau aptuveni 25 gadu vecumā. Protams, katram šīs izmaiņas notiek individuāli, taču agri vai vēlu tās skar katru no mums.

Cilvēka āda satur daudz dažādu komponentu. Tās sastāvā ir tik svarīgas vielas kā elastāns, kolagēns, hialuronskābe u.c. Laika gaitā šo vielu daudzums samazinās. Rezultātā āda paliek sausāka un mazāk elastīga. Parādās pirmās grumbas un stipri izmainās sejas ovāls. Novecojot sejas audi noslīd, un V ovāla vietā veidojas O ovāls. Tas manāmi padara cilvēku vizuāli vecāku.

Kāpēc šīs izmaiņas notiek un kā ar tām cīnīties?

Lielākoties ādas struktūras izmaiņas ietekmē divi faktori – fizioloģiskas izmaiņas, kas sevī ietver ģenētiku, un ārējas vides faktori, piemēram, UV starojums, stress, dzīvesveids, dažāda veida ķīmiskas vielas utt.

Sejas ādas novecošanu ir iespējams palielināt. Ikdienā jālieto veselīga pārtika, jāuzņem pietiekami daudz šķidruma, jāizmanto krēms ar SPF un jāizmanto savas vecumam atbilstoša sejas kosmētika. Taču apstādināt novecošanas procesus nav iespējams. Un gadījumos, kad izmaiņas sejas ādu jau ir skārušas, tās nav iespējams novērst bez kosmētisko korekciju palīdzības.

Mazināt grumbas un atjaunot ādas mitruma līmeni palīdz dažāda veida kosmētiskās injekcijas.

Taču noslīdējušo ovālu var labot tikai sejas ādas liftings jeb sejas ādas nostiepšanas operācija. Tā ir plastiskā operācija, kuras laikā ārsts-ķirurgs “nostiepj” sejas, kakla un zoda ādu jeb veic ādas liftingu un piepaceļ noslīdējušas muskuļus. Operācijas rezultātā sejas vaibsti kļūst “jaunāki” un pacienta seja atkal izskatās par 10 gadiem jaunāka.

Operācijas rezultāts ir maksimāli dabisks un efektīvs. Tā tiek veikta vispārējā narkozē un šī iemesla dēļ pavisam nav sāpīga. Pēc operācijas ir iespējami nelieli asins izplūdumi un tūska, taču tie mazināsies pirmo divu nedēļu laikā. Mediķu uzraudzībā pēc operācijas ir jāatrodas vienu dienu, pēc kuras pacients var doties mājās un ievērot parastus pēcoperācijas piesardzības pasākumus. Veiksmīgas operācijas efekts priecē pacientu līdz pat 10 gadiem un āda atkal izskatās jauna un tvirta.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI