Kādos gadījumos jāveic krūšu samazināšana?

07/09/2020

Tālivaldis Krūmiņš veicot krūšu samazināšanas operāciju

Formīgas krūtis vienmēr tika uzskatītas par skaistām. Daudzas sievietes vēlās sev lielāka izmēra krūtis. Taču nereti dabiski pārāk lielas krūtis var izraisīt virkni dažādu problēmu. Tieši tāpēc daudz sieviešu vēršas pēc palīdzības un gribētu krūtis samazināt. Kas ir krūšu samazināšana un kādos gadījumos tā ir ieteicama?

Kas ir krūšu samazināšana un kā tā tiek veikta?

Krūšu samazināšana ir plastiskā operācija, kuras laikā tiek samazināts krūts dziedzera tilpums, savilkta āda un tiek izveidoti optimālā krūšu forma un izmērs. Operācija nav sarežģīta vai sāpīga, jo tiek veikta zem vispārējas narkozes. Tieši tāpēc operācijas laikā paciente neko nejūt. Lai arī operāciju ir iespējams veikt visām sievietēm, tomēr labāk ir izvēlēties to veikt pēc dzemdībām. Pēcoperācijas periods arī nav sarežģīts – diennakti ir ieteicams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā, taču tālāk jau var doties mājās. Uz pēcoperācijas periodu attiecas tie paši ierobežojumi, kuri ir pēc jebkuras operācijas. Kādu laiku ir jāatsakās no aktīvas sportošanas, pirts vai saunas apmeklēšanas un rūgstošu dzērienu lietošanas.

Kādos gadījumos ir jāveic krūšu samazināšana?

Nereti krūšu samazināšana tiek veikta estētisku apsvērumu dēļ. Dažiem cilvēkiem labāk patīk mazāka izmēra krūtis. Līdzīgi kā ar krūšu palielināšanu – ja sievieti neapmierina viņas krūšu izmērs, viņa vēršas pie ķirurga pēc palīdzības.

Sāpes un diskomforts ir visbiezākais krūšu samazināšanas iemesls. Jo lielākas ir krūtis, jo smagākas tā ir. Pārāk lielas un smagas krūtis ir liela slodze sievietes mugurkaulam. Liels krūšu izmērs var izraisīt regulāras muguras sāpes, mugurkaula, krūškurvja un stājas deformāciju. Pacientēm ar lielam krūtīm nereti ir problēmas ar elpošanu, asinsriti, regulārām galvassāpēm, muguras un plecu sāpēm. Lielas krūtis arī apgrūtina vairākus ikdienas aspektus, piemēram, sieviete nevar gulēt uz vēdera.

Ierobežota apakšveļas, peldkostīma un apģērba izvēle arī ir viens no iemesliem, kāpēc sievietes aizdomājas par operāciju. Lielākoties pacientēm ar lielām krūtīm ir grūti veikalos atrasts sev piemērotu apakšveļu. Arī apģērba izvēle ir apgrūtināta.

Lielas krūtis sava svara dēļ mēdz nokarāties. Nokarājušās krūtis mēdz izskatīties neestētiski un likt sievietei justies nepašpārliecinātai.

Krūšu samazināšana ir efektīva un mūsdienīga operācija. Tās laikā jebkura sieviete var iegūt vēlama izmēra un formas krūtis. Ja jūs lielu krūšu dēļ izjūtas kaut kāda veida sāpes vai diskomfortu, pierakstīties uz konsultāciju, un plastiskais ķirurgs palīdzēs atrast vislabāko risinājumu problēmas novēršanai!

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI