Roku tirpšana naktī var norādīt par pirmajiem karpālā kanāla sindroma simptomiem.
Tā ir viena no visbiežāk sastopamajām problēmām, kas skar tieši roku. Cilvēki var sajust sāpes, nejutīgumu un vispārēju vājumu plaukstā un plaukstas locītavā, kas ikdienā sāk radīt nopietnu diskomfortu.
Kas ir karpālā kanāla sindroms?
Šis sindroms ir izplatīta saslimšana, kas izraisa sāpes, nejutīgumu, tirpšanu, vājumu plaukstā un plaukstas locītavā. Tas notiek, ja plaukstas locītavā ir paaugstināts spiediens uz vidējo nervu. Šis nervs nodrošina jušanas spēju īkšķim, rādītājpirkstam un vidējam pirkstam, kā arī pusei zeltneša. Mazais pirksts parasti netiek ietekmēts.
Vairāk par karpālā kanāla sindromu un tā ārstēšanu meklējiet šeit.
Kādi ir sindroma simptomi?
Simptomi parasti sāk parādīties pakāpeniski. Pirmās pazīmes ir plaukstas tirpšana un nejutīgums naktī, kā arī sāpes īkšķos, rādītājpirkstos un vidējos pirkstos. Šie nakts simptomi bieži vien ir pirmie, kas norāda par saslimšanu. Dienas laikā tas izpaužas kā samazināta jutība pirkstu galos, grūtības veikt nelielus uzdevumus. Slimībai kļūstot smagākai, rodas nespēja veikt darbus, kam nepieciešamas smalkas kustības, smagākā stāvoklī īkšķa pamatnes muskuļi sāk atrofēties.
Kā tiek ārstēts karpālā kanāla sindroms?
Karpālā kanāla sindromu var ārstēt neinvazīvi vai arī veicot operāciju. Parasti neķirurģisku ārstēšanu izmanto vieglos gadījumos, un tā ļauj bez pārtraukuma turpināt ikdienas darbības. Ārstēšanu uzsāk naktīs valkājot plaukstas locītavas šinu. Citas ārstēšanas metodes koncentrējas uz veidiem, kā mainīt vidi, lai mazinātu simptomus. Ķirurģiskā ārstēšana var palīdzēt smagākos gadījumos, tai ir ļoti pozitīvi un ātri rezultāti. Operācijas mērķis ir veikt iegriezumu plaukstas pamatnē un samazināt spiedienu uz nervu.
Lai slimības gaita nepasliktinātos, ārstēšana ir jāuzsāk pēc iespējas ātrāk. “Ādažu privātslimnīcas” speciālistiem ir plaša pieredze karpālā kanāla operāciju veikšanā. Komanda rūpējas, lai pacienti spētu atriesties ierastajā ikdienā bez sāpēm un diskomforta.