Kas ir Dipitrēna slimība?

07/06/2021

sievietes roka, kas cieš no no Dipitrēna slimības

Sāpes un dažāda veida diskomforts plaukstas apvidū ir diezgan bieža parādība mūsdienu cilvēkiem. Dažreiz mēs pat nepievēršam tam pārāk lielu nozīmi, kaut gan tas var liecināt par diezgan nopietnu saslimšanu. Viena no tām ir Dipitrēna kontraktūra.

Kas ir Dipitrēna kontraktūra?

Dipitrēna kontraktūra ir pazīstama arī kā Dipitrēna slimība vai vikingu slimība. Tā ir nosaukta par godu franču ķirurgam, kurš pirmo reizi aprakstīja saslimšanu. Taču kas īsti ir šī saslimšana?

Katram cilvēkam plaukstā zem ādas atrodas saistaudu slānis jeb fascija, pateicoties kurai plaukstas āda tiek atdalīta no asinsvadiem, nerviem un cīpslām. Dažos gadījumos šī fascija sabiezē un to vietā rodas mezgliņi. Rezultātā plaukstas āda savelkas, pirksti deformējas, parādās sāpes un cilvēks nespēj pilnvērtīgi kustināt pirkstus. Iemesli šai saslimšanai ir dažādu, taču galvenā teorija, kāpēc tā rodas, ir ģenētika.

Kā ārstēt Dipitrēna kontraktūra?

Dipitrēna slimība ir saslimšana, kuras ārstēšanu nedrīkst atlikt. Ikdienā tā ļoti apgrūtina cilvēka dzīvi un izraisa lielu diskomfortu, kā arī bojā plaukstas vizuālo izsaku. Jo ātrāk tiek uz sakara ārstēšana, jo labāks ir tad rezultāts. Un par laimi, pateicoties mūsdienu medicīnai, ārstēšana pavisam nav sarežģīta. Vislabāko rezultātu sniegs ķirurģiska iejaukšanās.

Operācija pavisam nav sarežģīta un tās laikā ķirurgs uzmanīgi atdala fasciju. Tā tiek veikta zem vietējās narkozes ar liela palielinājuma palīdzību.

Pēc operācijas pacientam var būt nepieciešama papildus rehabilitācija – masāžas, fizioterapija, vingrinājumi un atrašanās ārsta uzraudzībā.

Dipitrēna kontraktūras, karpālā kanāla un citas rokas ķirurģijas iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Operācijas maksa nepārsniedz 40 Eur!

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI