Ko darīt, ja regulāri tirpst rokas?

03/10/2023

sieviete, kurai notirpušas abas rokas

Noteikti gandrīz ikviens no mums kādreiz ir piedzīvojis nepatīkamu sajūtu, kad pēc ilgas atrašanās kādā pozā vai vienveidīga, monotona darba mums notirpst kāda ķermeņa daļa. Parasti mēs nepievēršam tam īpašu uzmanību, taču tas var būt signāls, ka mūsu ķermenī ir kāda saslimšana. Īpaši liela uzmanība ir jāpievērš pēkšņai vai regulārai roku tirpšanai. Par ko var liecināt roku un pirkstu tirpšana un cik bīstama tā varētu būt?

Par ko var liecināt roku tirpšana?

Roku un pirkstu tirpšana (parasti īpaši izteikti nakts laikā), sāpes un nejutīgums bieži vien rodas kompresijas neiropātijas jeb nerva saspieduma dēļ. Izplatītākais neiropātijas veids ir karpālā kanāla sindroms, kad nervs tiek saspiests plaukstas pamatnē. Karpālais kanāls ir sava veida tunelis, kurā atrodas vairāki nervi. Nospiežot šos nervus, mazinās to jutība un parādās nepatīkamas sajūtas.

Vai neiropātijas ir jāārstē?

Karpālā kanāla sindromu un citas kompresijas neiropātijas simptomus noteikti nevajadzētu ignorēt, jo laika gaitā slimība tikai progresēs. Tā var izraisīt daudz sarežģījumu un apgrūtināt ikdienas dzīvi. Ja jūs novērojat rokas sāpes, tirpšanu vai jūtīguma mazināšanos, nekavējoties dodieties pie ārsta.

Vairāk par karpālā kanāla sindromu un tā ārstēšanu meklējiet šeit.

Kā ārstē karpālā kanāla sindromu?

Slimību sākumstadijā ir iespējams ārstēt ar medikamentu, atpūtas vai fizioterapijas palīdzību. Taču no “ielaistas” neiropātijas ir iespējams tikt vaļā tikai ar karpālā kanāla operācijas palīdzību. Operācija nav sarežģīta un tiek veikta zem lokālas anestēzijas. Ķirurgs plaukstas pamatnē veic nelielu griezumu un atklāj karpālo kanālu. Līdz ar to spiediens uz tā mazinās, un nepatīkamas sajūtas pazūd. Palikšana stacionārā nav nepieciešama – uzreiz pēc operācijas pacients var doties mājās. Pēcoperācijas periodā ir iespējamas nelielas sāpes un diskomforts, kuri mazinās pāris nedēļu laikā.

Karpālā kanāla operācijas izmaksas Karpālā kanāla, Dipitrēna kontraktūras un citas rokas ķirurģijas mūsu klīnikā ir iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Tādos gadījumos operācijas maksa nepārsniedz 40 Eur.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI