Ko iesākt ar sejas grumbām?

21/09/2020

sieviete ar sejas grumbām un bez

Laika gaitā ādas struktūra ļoti izmainās un tajā notiekošie ķīmiskie procesi paliek ievērojami lēnāki. Mainās ādas elastība un vajadzīgo vielu daudzums samazinās. Kad tas notiek, sejas ādai sāk parādīties pirmās novecošanas pazīmes. Tās var sākt parādīties jau 25 gadu vecumā.

Kāpēc veidojas grumbas?

Cilvēka āda satur daudz dažādas vielas. Lai arī āda sastāv no vairākiem slāņiem un tās sastāvs ir ļoti advancēts, galvenās vielas, kas nodrošina ādas gludumu un tvirtumu, ir kolagēns, hialuronskābe un elastīns. Laika gaitā cilvēka ķermenī sāk notikt novecošanas process, un rezultātā šo vielu sintēze palēninās. To ietekmē ne tikai novecošana, bet arī ģenētika, stress, dažādi ikdienas paradumi, saules iedarbība un citi faktori.

Varžu kājiņas jeb smieklu krunciņas vai grumbas ap acīm, noslīdējuši lūpu kaktiņi, maisi un tumši loki zem acīm, nokarājusies zoda un kakla āda, vertikālas krunciņas virs augšlūpas, izmainīts sejas ovāls un kontūra, rievas pierē, nazolabiālās krokas jeb grumbas starp degunu un muti – tās ir tikai dažas no pazīmēm, ka sejas ādā notiek ar vecumu saistītas izmaiņas.

Kā tikt vaļā no sejas un kakla grumbām?

Ādas novecošana ir nepatīkams process, taču ar mūsdienu kosmetoloģijas palīdzību to ir iespējams palēnināt. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir kosmētiskās injekcijas. Līdz ar to, ka laika gaitā sejas āda zaudē hialuronskābi un kolagēnu, ar kosmētisko injekciju palīdzību ir iespējams “papildināt trūkstošu vielu rezerves”. Injekcijas ir iespējams veikt ar botulīna, hialuronskābes filleru vai kolagēna injekciju palīdzību. Piemēroto injekciju veidu palīdzēs izvēlēties speciālists.

Ilgstošāku un efektīvāku rezultātu var sniegt tauku šūnu transplantācija jeb lipofilings. Tauku šūnas ir pilnīgi dabisks mīksto audu aizpildīšanas materiāls. Novecojot āda zaudē ne tikai svarīgus mikroelementus, bet arī tauku apjomu. Tieši tāpēc taukaudu transplantācija palīdz aizvietot “tukšumus”, kas radušies ādā. Visefektīvākais veids, kā atjaunot sejas, zoda un kakla ādu ir sejas un kakla ādas atjaunošanas operācija. Operācijas efekts saglabājas visa mūža garumā,  kā arī ar tās palīdzību ir iespējams tikt vaļā no īpaši dziļām grumbām un sejas ādas nepilnībām. Operācija efektīva un pilnībā nesāpīga, jo tiek veikta zem vispārējās narkozes.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI