kosmētiskā korekcija

Dzimumzīmju noņemšana

Dzimumzīmes jeb nēvusi noteikti ir tās cilvēka ķermeņa daļas, kurām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība. To krāsu, formas vai izmēra maiņa var liecināt par nopietnām saslimšanām. Tieši tāpēc tās regulāri būtu jāpārbauda pie ārsta. Bieži vien dažādu iemeslu dēļ ārsts iesaka kādu dzimumzīmi “aizvākt”. Dzimumzīmju noņemšana parasti tiek veikta, lai novērstu dzimumzīmju radītos kosmētiskos defektus, kā arī, lai likvidētu traucējošas un veselībai bīstamas dzimumzīmes.

Kuros gadījumos būtu jālikvidē dzimumzīmes?

Dzimumzīmes ieteicams noņemt, ja tās atrodas bieži aizskaramās un berzei pakļautās ķermeņa vietās, kur tās ir viegli ievainojamas un pakļautas iekaisumu riskam, piemēram, uz muguras. Tā arī, ja dzimumzīme mainījusi krāsu, formu, reljefu un izmēru, kas var nozīmēt veselības problēmu rašanos, tāpēc šādas dzimumzīmes arī ir ieteicams likvidēt.

Eksistē divu veidu dzimumzīmes – iedzimtas un dzīves laikā iegūtas. Vairums dzimumzīmju ir nekaitīgs. Taču arī tās laika gaitā ir ieteicams kontrolēt. Īpaši bīstamas var būt iegūtas dzimumzīmes, jo mēdz gadīties, ka jauna, tikko parādījusies dzimumzīmes ir melanoma jeb ļaundabīgs audzējs. Tāpēc to noteikti nekavējoties būtu nepieciešams likvidēt. Ja jūs pamanāt uz sava ķermeņa jaunu dzimumzīmi vai jau esošo, kura ir mainījusi krāsu, izmēru vai formu, ir ieteicams konsultēties ar ārstu par tās likvidēšanu. Tāpat dzimumzīmes nereti tiek likvidētās kosmētisku apsvērumu dēļ, piemēram, gadījumos, ja dzimumzīme atrodas ļoti redzamā vietā.

Dzimumzīmju noņemšanas cena ir 150 Eur.

Kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība?

Dzimumzīmi steidzami vajadzētu pārbaudīt gadījumos, ja:

  • tā ir mainījusi krāsu;
  • tā ir mainījusi formu vai izmēru;
  • tai ir nelīdzena forma;
  • tā ir lielāka par 6 cm diametrā;
  • pēdējā laikā tā ir mainījusies/parādījusies.

Kā veic dzimumzīmju noņemšanu?

Pirms procedūras speciālisti noteiks dzimumzīmes veidu, veiks laboratorisku izmeklēšanu un analīzes, kā arī diagnosticēs iespējamos riskus. Drošākā dzimumzīmju noņemšanas metode ir ķirurģiska operācija jeb ekscīzija. Tas ir vislabākais un efektīvākais risinājums dzimumzīmju noņemšanai, jo dzimumzīme tiek izgriezta pilnībā, un nosūtīta rūpīgai histoloģiskai izmeklēšanai. Tā ir pilnīgi nesāpīga procedūra, jo tiek veikta vietējā anestēzijā, padarot nejūtīgas tikai procedūras laikā skartās vietas. Procedūras laikā skartā vieta tiek apstrādāta ar zemādas kosmētiskajām šuvēm, kas tiek noņemtas pēc 7-9 dienām. Krevelītei izzūdot, āda pilnībā sadzīst 1-2 nedēļu laikā, neatstājot rētas.

pirms un pēc dzimumzīmju noņemšanas

Pēc dzimumzīmju noņemšanas

Pēcoperācijas periods nav sarežģīts – uzreiz pēc operācijas pacients var doties mājās. Uzturēšanās klīnikā tam nav nepieciešama. Pēc operācijas ir rūpīgi jāseko ķirurga ieteikumiem, brūci nedrīkst traumēt un līdz pilnīgai sadzīšanai nav ieteicams apstrādāt ar ne ar kādiem kosmētiskajiem līdzekļiem, tajā skaitā dekoratīvo kosmētiku.

Kāpēc tieši “Ādažu privātslimnīca?”

„Ādažu privātslimnīcas” speciālisti nodrošina profesionālu pacientu aprūpi, konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai un dod cerības uz labāko un efektīvāko rezultātu, kurš noteikti neliks jums vilties!

Atgriezties “kosmētiskās korekcijas” lapā >

PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI