krūšu operācija

Krūšu palielināšana

Krūšu palielināšana jeb mamoplastika ir populārākā plastiskās ķirurģijas manipulācija pasaulē. Skaistas un formīgas krūtis ir gandrīz katras sievietes sapnis. Taču ne visām sievietēm sanāk šo sapni sasniegt. Bērna barošana ar krūti, strauja notievēšana, hormonāli traucējumi vai vienkārši neattīstītas krūtis ir biežākie iemesli, kāpēc sievietes bieži vien izvēlas par labu krūšu palielināšanas operācijai. Krūšu palielināšanas operācijas tiek veiktas, lai uzlabotu krūšu formu un panāktu vēlamo krūšu apjomu.

Kā izvēlēties atbilstošu krūšu implantu veidu?

Krūšu palielināšanai izmanto speciālus ar silikona kohezīvā gēla pildītus implantus, kas pat pie implanta apvalka plīsuma nevar izplūst un nodarīt kaitējumu pacienta veselībai. Plastiskās operācijas laikā tiek novietoti zem krūts dziedzera vai muskuļa.

Video, kurā Dr. Jānis Zaržeckis skaidro, kad ir vērts apsvērt krūšu palielināšanu, kas par to ir jāzina un kāda ir atlabšana pēc krūšu palielināšanas operācijas:

Krūšu implanti tiek izgatavoti no speciāla hipoalerģiska materiāla un tie ir pilnībā saderīgi ar pacienta audiem. Tie ir maigi, vienmērīgi un laika gaitā tik un tā saglabā sākotnējo formu.Populārākie ir silikona vai sālsūdens implanti. Ņemot vērā pacienta vēlmes un sasniedzamo rezultātu, tiek izvēlēts labākais un piemērotākais variants. Sālsūdens implantiem apvalks ir no silikona, bet to iekšpuse ir tukša. Pēc tam kad tie ir ievietoti, tos piepilda ar sterilu sālsūdeni, tas ir izdevīgi, jo tad griezuma vieta ir gandrīz vai neredzama. Tomēr savu popularitāti iekarojuši un populārākie šobrīd ir silikona krūšu implanti.

Krūšu implanti atšķiras pēc to formas, tilpuma un izmēra, radot iespēju pielāgot katram klientam atbilstošākos implantus, atkarībā no vēlmēm un individuālām fiziskām īpašībām, kā arī, lai panāktu vēlamo efektu un labāko rezultātu. Ir pieejami divu veidu krūšu implanti – apaļie vai anatomiskie jeb pilienveida implanti. Apaļajiem implantiem gan skatoties no priekšpuses, gan sāna, var redzēt, ka augstākais pacēlums ir pa vidu. Anatomiskajiem implantiem maksimālais pacēlums ir vairāk uz leju, skatoties no sāna, tas izskatās pēc lāsītes formas, arī no priekšpuses tie izskatās izstieptāki. Ar anatomiskiem implantiem tiks panāks dabiskāks efekts, jo tie vairāk atdarina dabisko krūšu formu, taču apaļie implanti būs labāk piemēroti sievietēm, kuras vēlās izteiksmīgāku un formīgāku dekoltē.

Taču gala rezultātu ietekmē ne tikai implantu forma. Izvēloties implantu, efektu ietekmēs arī tā tilpums, izmērs un pacēlums. Jo lielāks ir implanta tilpums un pacēlums, jo vizuāli lielāks būs krūšu izmērs.

Dr. Jānis Zaržeckis ir kopā veicis vairāk kā 2000 veiksmīgas krūšu palielināšanas operācijas.

Kā notiek implantu izvēle?

Konsultācijas laikā pacients pastāsta plastiskajam ķirurgam par vēlamo operācijas rezulātu un krūšu lielumu. Ķirurgs, savukārt, izvērtē pacienta dabiskās krūtis un to anatomiskas īpatnības. Ņemot vērā dažādus faktorus, piemēram, ādas elastība, dabīgo krūšu izmērs, to izmērs, krūškurvja platums u.c., ārsts pacientam ieteiks vislabākos risinājumus un implantu veidus.

Silikona implantu priekšrocības

Līdz šim nav atklāts labāks alternatīvs materiāls par silikonu, kas plaši tiek izmantots daudzās medicīnas nozarēs – ne vien plastiskajā un estētiskajā, bet arī rekonstruktīvajā ķirurģijā. Mūsdienās silikona implanti ir populārāki par sālsūdens implantiem. Salīdzinājumā ar ūdens krūšu implantiem, silikona implanti cilvēka dzīves laikā pilnībā nezaudē savu tilpumu un ir krietni maigāki un vienmērīgāki. Pēc to ievietošanas ir krietni mazāk rētaudu, tie izskatās un pēc sajūtām ir ērtāki un vieglāki.

Līdzšinējie medicīniskie pētījumi liecina, ka, neskatoties uz daudziem populāriem mītiem par tā saucamām “silikona krūtīm”, ar silikona gēlu pildīti krūšu implanti neizraisa alerģiju vai audzēju veidošanos, neietekmē sievietes veselību, grūtniecības norisi un bērna barošanu ar krūti. Tādēļ tos var ievietot arī nedzemdējušas sievietes. Operācijas laikā netiek traumēti piena dziedzeru izvadceļi un krūšu galiņi.

Krūšu palielināšanas cena ir sākot no 4200 Eur.

Vai pēc implantu ievietošanas krūtis izskatās dabiski?

Dabiskākas izskatīsies krūtis, kuru palielināšanā nebūs pārspīlēts ar implantu izmēru. Ja vismazākā izmēra krūtis vēlēsieties palielināt ar vislielākā izmēra implantu, tad efekts būs pamanāms arī nezinātājiem.

Atkarībā no krūšu dabīgās formas un izmēra, plastikas ķirurgi ieteiks piemērotākos implantu veidus, lai nodrošinātu dabisku krūšu izskatu un lielisku pašsajūtu, kā arī izvairītos no nevēlamiem blakusefektiem. Ņemot vērā ķirurgu ieteikumus, iespējams panākt pilnīgi dabisku krūšu izskatu.

Vai pēc krūšu implantu ievietošanas ir jāuztraucas, ka tie var izkustēties no vietas vai pārplīst?

Krūšu implantiem ir speciāla, droša aizsargkārta, kas tos pasargā no saplīšanas. Ilggadējās prakses laikā nav dzirdēts par gadījumiem, kad implants pārplīstu.

Plastiskās operācijas laikā implants tiek kārtīgi nostiprināts zem krūts muskuļa vai krūts dziedzera, un pats no sevis nevar izkustēties no vietas vai izslīdēt.

sieviete pēc krūšu palielināšanas

Atveseļošanās perioda sākumā, it sevišķi fizisku aktivitāšu laikā ar straujām, uz augšu paceltām roku kustībām, var rasties sajūta, ka implants nedaudz kustas vai traucē. Šī sajūta var pastāvēt tikmēr, kamēr klients ir pilnībā pieradis pie implantiem.

Operācijas norise

Krūšu palielināšanas plastiskā operācija tiek veikta vispārējā narkozē un tādēļ ir pavisam nesāpīga. Pēc operācijas 1 diennakti ir nepieciešams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā. Veicot krūšu palielināšanas operāciju, griezuma līnijas tiek veidotas zem krūts, ap krūts galu vai padusēs – vietās, kur rētas ir mazāk pamanāmas. Brūces sadzīst 1-2 nedēļu laikā un rētas parasti ir maz manāmas. Lai panāktu labāku kosmētisku efektu, vienu mēnesi pēc operācijās ieteicams nēsāt specializētu pēcoperācijas krūšturi. Tas palīdz uzlabot krūšu formu un mazināt iespējamo tūsku.

Pēc krūšu palielināšanas operācijas, gluži kā pēc jebkuras ķirurģiskas iejaukšanās, kādu laiku ir jāatsakās no papildus fiziskas slodzes, roku cilāšanas, rūgstošu dzērienu lietošanas un pirts vai saunas apmeklēšanas. Taču jau pēc pāris nedēļam var atgriezties pie ierastā dzīvesveida.

Kāpēc tieši “Ādažu privātslimnīca?”

Skaistas un izteiksmīgas krūtis palīdz jebkurai sievietei justies sievišķīgākai un pārliecinātākai par sevi, kā arī justies komfortabli un skaisti jebkurā apģērbā un dzīves situācijā. „Ādažu privātslimnīcas” speciālisti nodrošina profesionālu pacientu aprūpi un konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai. Strādājam tikai ar pasaulē atzītiem un sertificētiem materiāliem. Klīnikas ķirurgiem ir vairāk nekā 30 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā, kas dod cerības  labāko iespējamo rezultātu un neliks jums vilties.

Atgriezties “krūšu operācijas” lapā >

PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI