Pirmās vecuma pazīmes un kā ar tām cīnīties?

22/06/2020

Zaržeckis gatavojoties sejas un kakla atjaunināšanas operācijai

Cilvēkam pirmās vecuma pazīmes var sākt parādīties jau 25 gadu vecumā. Ar laiku sejas mīkstie audi un taukaudi noslīd uz leju, kakla un sejas āda zaudē elastību un parādās pirmās grumbas. Āda zaudē savu tvirtumu un sejas ovāls – savu formu. 

Kādam šīs ar vecumu saistītās izmaiņas notiek ātrāk, bet kādam vēlāk. To ietekmē vairāki faktori. Lielu daļu no tā nosaka ģenētika, dzīvesveids, pārtika un miega paradumi. Taču jebkuru cilvēku tas agri vai vēlu skar. Kā šo procesu palēnināt, kas palīdzēs cīņā ar grumbām un ko darīt, kad pirmās vecuma pazīmes jau ir parādījušās?

Kā cīnīties ar novecošanu?

Pirmkārt, ir jāņem vērā, ka galvenais paņēmiens cīņā pret pāragru novecošanu ir veselīgs dzīvesveids. Lai āda pēc iespējas ilgāk izskatītos tvirta un jauna, ir pēc iespējas jāatsakās no alkohola lietošanas un smēķēšanas, rūpīgi jāseko līdzi savam uzturam, jāuzņem pietiekami daudz ūdens, jālieto ādai piemēroti kopjošas kosmētikas līdzekļi un jāievēro labs miega režīms. Taču arī neskatoties uz to, ģenētikai novecošanas procesā ir lielāka ietekme. Daži cilvēki vizuāli noveco ātrāk par citiem, un tādos gadījumos vislabākais risinājums ir kolagēna vai botulīna injekcijas, kā arī kosmētiska sejas un kakla ādas atjaunošanas operācija.

Kolagēna un botulīna injekcijas ir labs risinājums tādos gadījumos, kad uz sejas ir parādījušās pirmās grumbas, rievas, “vārnu kājiņas”, noslīdējuši lūpu kaktiņi un izmainīta sejas kontūra. Injekcijas padara sejas ādu gludāku un vizuāli jaunāku. Procedūru laikā ar nelielu adatu zem ādas tiek ievadīts preparāts, kas izlīdzina grumbas. Tā praktiski nav sāpīga, jo dūriens parasti līdzinās nelielam insekta kodumam. 

Kad jāizvērtē ķirurģiska iejaukšanās?

Taču gadījumos, kad novecošanas pazīmes ir pamanamākas, tad to ir iespējams koriģēt ar ādas atjaunošanas operāciju jeb sejas un kakla liftingu. Operācijas laikā āda tiek nostiepta, tādā veidā tiek likvidētās liekas ādas krokas un zemādas tauku slānis, tiek piepacelti noslīdējuši sejas muskuļi. Rezultātā sejas un kakla āda paliek gludāka un grūbas izlīdzinās. Pēc operācijas rētas nav pamanāmas, jo visi griezieni tiek veikti matu augšanas līnijā. Operācija tiek veikta zem vispārējas anestēzijas un līdz ar to ir pilnīgi nesāpīga. Vairāk par sejas un kakla ādas atjaunošanu varat lasīt šeit.

Teju katra sieviete vēlās pēc iespējas ilgāk saglabāt savu adu skaistu, jaunu un tvirtu, taču dažādu iemeslu dēļ novecošanas pazīmes var parādīties pavisam negaidīti. Pateicoties mūsdienu kosmetoloģijai un plastiskai ķirurģijai, pie gludas un veselīgas ādas šodien var tikt jebkurā vecumā. Sejas un kakl ādas atjaunošana ir efektīva un nesāpīga procedūra, kas jebkurai sievietei palīdzēs justies skaistai un pārliecinātai par sevi.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI