Populārākas plastiskās operācijas

17/02/2020

Plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Zaržeckis

Šobrīd cilvēkiem par plastisko ķirurģiju ir pieejams liels informācijas daudzums, tā ir kļuvusi pieejamāka un pilnīgi droša. Tieši šie ir galvenie faktori tam, ka mūsdienās plastiskās operācijas ir guvušas lielu popularitāti. Ja vēl 20 gadus atpakaļ plastiskā ķirurģija tika uzskatīta par kaut ko elitāru, tad mūsdienās to var atļauties gandrīz jebkurš. Neskatoties uz to, daudzas plastiskās operācijas vienlīdzīgi populāras bija gan pirms 20 gadiem, gan šodien.

Pati populārāka estētiskās ķirurģijas manipulācija vienmēr ir bijusi krūšu plastika jeb mamoplastika. Tālāk pēc popularitātes seko deguna korekcijas un acu kosmētiskās korekcijas. Pie populārajām operācijām, viennozīmīgi, var pieskaitīt arī tauku atsūkšanu. Šajā bloga rakstā īsi apkoposim galveno informāciju, kas par šīm operācijām būtu jāzina.

Krūšu palielināšana

Pati populārākā plastiskā operācija pasaulē ir krūšu palielināšana. Pārsvarā tiek veikta izmantojot speciālus implantus, taču ir iespējams arī izmantot pacientes taukaudus. Savā starpā krūšu implanti atšķiras pēc formas, pildījuma, izmēra, pacēluma un tilpuma. Vizītes laikā pacientei kopā ar ķirurgu ir iespējams izvēlēties tieši savām vēlmēm atbilstošus implantus. Piemēram, dabiskāku rezultātu var iegūt ar pilienveida formas jeb anatomiskie implantiem, savukārt apaļie implanti būs piemērotāki sievietēm, kas grib izteiktāku dekoltē un tā saucamo “pušu-up” efektu.

Ejot pie ķirurga ir svarīgi atcerēties, ka katra cilvēka ķermenis ir individuāls un katram ir savas anatomiskas īpatnības, un operācijas rezultāts katrai sievietei būs atšķirīgs –  var gadīties, ka fiziski nav iespējams uztaisīt krūtis, kas būs tieši tik apjomīgas, cik paciente vēlās. Tāpēc vizītes laikā plastiskais ķirurgs veiks rūpīgu pacientes ķermeņa apskati, un, ņemot vērā dažādus aspektus, piemēram, ādas elastība, krūškurvja apkārtmērs u.c., palīdzēs sasniegt pacenties vēlmēm atbilstošāku rezultātu.

Dr. Zaržeckis prims krūšu palielināšanas operācijas

Operācija tiek veikta vispārēja narkozē un parasti ilgst aptuveni stundu. Pēc tās diennakti ir ieteicams pavadīt stacionārā ārstu uzraudzībā. Pēcoperācijas periods nav sarežģīts. Pāris nedēļas ir jāatsakās no fizikas slodzes, pirts apmeklēšanas un roku cilāšanas. Mēnesi pēc operācijas ieteicams vilkt specializētu pēcoperācijas krūšturi.

Deguna korekcija

Deguna korekcija jeb rinoplastika nav sarežģīta operācija, un tā ir pavisam nesāpīga un droša, jo tiek veikta vispārējā narkozē. Deguna formas plastisko operāciju laikā netiek skartas elpošanai būtiskas funkcijas un elpošana netiek apgrūtināta arī pēc operācijas.

Ar operācijas palīdzību ir iespējams labot diezgan pamanāmus kosmētiskus defektus, piemēram, “deguna kupris”, plats vai šķībs deguns. Tāpat arī operācijas laikā ir iespējams labot traumu vai slimību rezultāta iegūtās deguna deformācijas.

Pēc operācijas diennakti ir ieteicams uzturēties stacionārā un nedēļu valkāt speciālu ģipša pārsēju.

Acu kosmētiskā korekcija

Acu kosmētiskā korekcija tiek veikta gan estētisku, gan medicīnisku apsvērumu dēļ. Tā ir ieteicama, ja augšējo plakstiņu āda nokarājas tuvu skropstām, dažreiz, pat aizsedzot redzeslauku. Ar operācijas palīdzību ir iespējams atbrīvoties no grumbām ap acīm, tumšajiem lokiem un maisiem zem acīm.

Acu korekciju ir iespējams veikt gan vīriešiem, gan sievietēm, neatkarīgi no to vecuma. Operācija ir pavisam nesāpīga, jo tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Tā nav ilgāka par 1 stundu, un rētas pēc procedūras pilnībā nav pamanāmas, jo plakstiņu āda ir viena no retajām vietām kur brūce sadzīt praktiski neatstājot rētas. Gandrīz uzreiz pēc operācijas tajā pašā dienā ir iespējams doties mājās.

Tauku atsūkšana

Tauku atsūkšana jeb liposakcija, kuras laikā vēlamās zonas tiek atbrīvotās no liekiem taukaudu sakopojumiem. Tā ir efektīva, jo rezultāts saglabājas visa mūža garumā. Tas notiek tāpēc, ka operācijas laikā likvidētas tauku šūnas vairs neatjaunojas. Galvenās problēmzonas, kurš operācija parasti tiek veikta ir augšstilbu sāni, apakšstilbu un potīšu rajons, vēders un gurni, un pazode sievietēm, un vīriešiem – vēders un apakšzods.

Pirms operācijas ķermeņa problēmzonās ārsts ievada preparātu, kas sašķeļ un sašķidrina taukus, un tikai pēc tam operācijas laikā tauki tiek atsūkti ar speciālu vakuumiekārtu. Operācija tiek veikta zem pilnās narkozes, taču to ir iespējams veikt arī ar vietējo anestēziju. Pēc operācijas stacionārā ir jāpavada vienu diennakti, bet mēnesi pēc procedūras ieteicams valkāt īpašu pieguļošu apģērbu, kas mazinātu tūsku.

Pateicoties mūsdienu plastiskai ķirurģijai katrs cilvēks vienkāršā un ātrā ceļā var iegūt savu sapņu ķermeni, atbrīvoties no kādas problēmzonas vai labot kādu vizuālu defektu, kas licis justies nekomfortabli vai nepašpārliecināti.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI