Rehabilitācija pēc karpālā kanāla operācijas

03/10/2023

cilvēka plauksta rehabilitācijas laikā pēc karpālā kanāla operācijas

Karpālā kanāla sindroms ir mūsdienās diezgan izplatīta saslimšana, kuru parasti ārstē ar karpālā kanāla operāciju. Šajā rakstā ieskicēsim rehabilitācijas periodu pēc karpālā kanāla operācijas.

Kas jāzina pēc karpālā kanāla operācijas?

Uzreiz pēc operācijas cilvēks var doties mājās un turpināt gandrīz visas savas ikdienas gaitas. Rehabilitācijas periodā pēc operācijas ir nepieciešams atpūtināt roku un ievērot standarta pēcoperācijas piesardzības pasākumus, piemēram, atteikties no sportošanas un pirts apmeklēšanas.

Tikko pēc procedūras pacients var just nelielu diskomfortu un sāpes operācijas vietā. Taču šīs sajūtas mazinās divu nedēļu laikā kamēr brūce sadzīst. Šuves un pārsēju noņem 10 dienas pēc operācijas. Papildus pārsēja maiņas nav nepieciešamas. Diskomforts un sāpes, kuras pacienti parasti izjūt karpālā kanāla sindroma dēļ, parasti pazūd jau pirmajā naktī pēc operācijas.

Citu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar karpālā kanāla operācijas veicēju!

Karpālā kanāla, Dipitrēna kontraktūras un citas rokas ķirurģijas iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Tādos gadījumos operācijas maksa nepārsniedz 40 Eur.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI