rokas ķirurģija

Dipitrēna kontraktūras operācija

Dipitrēna kontraktūras, karpālā kanāla un citas rokas ķirurģijas iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Operacijas maksa nepārsniedz 40 Eur!

Dipitrēna kontraktūra jeb dipitrēna slimība vai tā saucamā vikingu slimība ir plaukstu saistaudu slimība. Tā tika nosaukta par godu ķirurgam Dipitrēnam, kurš pirmais aprakstīja šo saslimšanu.  Katram cilvēkam plaukstā atrodas saistaudu slānis jeb fascija. Tieši ar fascijas palīdzību plaukstas ādas audi tiek atdalīti  no nerviem, cīpslām un asinsvadiem. Dipitrēna slimība rodas, kad šis saistaudu slānis sabiezē. Sabiezējuma vietā zem ādas veidojas mezgliņi un āda savelkas. Rezultātā cilvēkam savelkas un deformējas pirksti, viņš jūt sāpes un nespēj pilnvērtīgi kustināt pirkstus. Tiek uzskatīts, ka Dipitrēna slimība ir ģenētiski pārmantojama, lai gan viennozīmīga viedokļa par šīs slimības rašanos nav. Pārsvarā ar šo slimību biežāk saslimst vīrieši.

Video, kurā Dr. Jānis Zaržeckis skaidro, kas ir Dipitrēna kontraktūra, kā tā rodas un kāds ir ceļš līdz veselai plaukstai:

Dipitrēna kroktraktūras ārstēšana

Dipitrēna slimība izraisa virkni nepatīkamu simptomu, ievērojami apgrūtina slimojoša cilvēka ikdienu un manāmi bojā rokas vizuālo izskatu. Pateicoties mūsdienu medicīnai, tā diezgan vienkārši tiek ārstēta.  Taču gadījumos, kad slimība progresē, labākais risinājums būs Dipitrēna kontrakcijas operācija. Operācija laikā ar palielinājuma palīdzību tiek uzmanīgi izdalīta plaukstas aponeiroze (saistaudu slānis jeb fascija).

sievietes roka pēc Dipitrēna kontraktūras ārstēšanas

Pēc Dipitrēna kontraktūras operācijas

Pēc operācijas pacientam var būt nepieciešams papildus rehabilitācijas periods, kas sevī ietver ārsta uzraudzību, masāžas un speciālos vingrinājumus. Svarīgi ir atcerēties, ka Dipitrēna kontrakcija ir slimība, kuru noteikti nevajadzētu ielaist. Jo savlaicīgāk jūs dodaties pie ārsta, jo vieglāks būs pēcoperācijas rezultāts.

Kāpēc tieši “Ādažu privātslimnīca”?

„Ādažu privātslimnīcas” speciālistiem ir daudzu gadu pieredze tieši šādu operāciju veikšanā, tas nodrošina profesionālu pacientu aprūpi un konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai, kā arī dod cerības uz  labāko iespējamo  rezultātu, kurš noteikti neliks jums vilties. Laicīgi veikta Dipitrēna kontraktūras operācija sniegs labāku risinājumu un ievērojami atvieglo slimības izraisītas sekas.

Mēs strādājam tā, lai operācijas gaidīšanas laiks būtu minimāls.

Atgriezties “rokas ķirurģija” lapā >

PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI