rokas ķirurģija

Stenozējošā ligamentīta
operācija

Stenozējošā ligamentīta operāciju un citas rokas ķirurģijas iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Operacijas maksa nepārsniedz 40 Eur!

Stenozējoša ligamentīts jeb plaukstas cīpslu iekaisums tautā mēdz tikt dēvēts arī par “ieklemmējušiem roku pirkstiem”. Stenozējoša ligamentīta galvenie simptomi ir pirkstu sāpes, kustīgs sabiezējums virs pirksta pamatnes cīpslām, apgrūtināta pirkstu saliekšana un atliekšana. Parasti slimības simptomi ir izteiktāki no rīta, uzreiz pēc pamošanās. Visbiežāk slimība skar ceturto, piekto un vidējo pirkstu, un pārsvarā rodas cilvēkiem, kuri ilgstoši strādā vienveidīgu un smagu darbu.

Video, kurā Dr. Jānis Zaržeckis skaidro, kas ir stenozējošs ligamentīts, kā tas rodas un kāds ir ceļš līdz veselai plaukstai:

Stenozējošā ligamentīta ārstēšana

Pamanot pirmos stenozējošā ligamentīta simptomus, ir ļoti būtiski laicīgi doties pie ārsta. Savlaicīgi atklāta slimība diezgan viegli tiek ārstēta ar pretiekaisuma preparātu palīdzību. Taču ielaistas slimības gadījumā ar to nebūs pietiekami. Tādā gadījumā stenozējoša ligamentīta ārstēšanai ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

virkne atlabušu plaukstu pēc stenozējošā ligamentīta ārstēšanas operācijas

Stenozējošā ligamentīta operācija nav sarežģīta. Stenozējoša ligamentīta ārstēšanas operācijas laikā ar neliela griezuma palīdzību plaukstas ādā tiek paplašināts tunelis cīpslas slīdēšanai. Operācijas laiks parasti ir mazāks par 30 minūtēm.

Pēc stenozējošā ligamentīta operācijas

Pēcoperācijas brūces dzīst vidēji 2 nedēļas. Pēc operācijas pacientam var būt nepieciešams papildus rehabilitācijas periods, kas sevī ietver ārsta uzraudzību. Svarīgi ir atcerēties, ka stenozējošs ligamentīts ir slimība, kuru noteikti nevjdzētu ielaist. Jo savlaicīgāk jūs dodaties pie ārsta, jo vieglāks būs pēcoperācijas periods. Savlaicīgi veicot stenozējošā ligamentīta ārstēšanas operāciju, tās rezultāts ir ļoti iepriecinošs. Parasti cilvēks atgūst visas funkcijas un atkal var brīvi kustināt roku.

Kāpēc “Ādažu privātslimnīca”?

„Ādažu privātslimnīcas” speciālistiem ir daudzu gadu pieredze tieši šādu operāciju veikšanā, tas nodrošina profesionālu pacientu aprūpi un konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai, kā arī dod cerības uz labāko iespējamo rezultātu, kurš noteikti neliks jums vilties. Laicīgi veikta stenozējošā ligamentīta operācija sniegs labāku risinājumu un ievērojami atvieglos slimības izraisītas sekas.

Atgriezties “rokas ķirurģija” lapā >

PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI