Sejas novecošanas tipi un cīņa ar tiem

16/02/2021

jānis zaržeckis raksto kārtējos bloga rakstu

Sejas ādas novecošana ir nenovēršams process, ar kuru saskaras katrs cilvēks bez izņēmumiem. Laika gaitā mūsu āda nozaudē savus dabīgos komponentus – elastīnu, kolagēnu, hialuronskābi u.c. Tieši tas veicina ādas mitruma līmeņa izmaiņas, kā arī ādas elastīguma un tvirtumu zudumu. Lai arī mēs zinām, ka noveco katrs no mums, taču novecošanas tipi mums visiem ir atšķirīgi. Kādi ir daži no novecošanas tipiem un kā visefektīvāk ar tiem cīnīties?

Deformējošais tips

Šāds novecošanas tips ir visizplatītākais no visiem novecošanas veidiem. Parasti tas ir sastopams cilvēkiem, kuriem ikdienā ir taukaina sejas āda. Galvenās novecošanas pazīmes ir sejas ovāla izmaiņas, “dubultzoda” parādīšanās, nokarājušies plakstiņi, krokas kakla un dekoltē zonās un izteiktas grumbas deguna un mutes rajonā. Visefektīvākais risinājums cīņā ar šāda veida novecošanu ir lieko tauku atsūkšana, hialuronskābes injekcijas un sejas liftinga jeb ādas atjaunošanas operācija.

Sīkgrumbu tips

Šāda veida novecošana lielākoties ir sastopama cilvēkiem ar sausu ādas tipu un mazu taukaudu procentu. Laika gaitā šiem cilvēkiem praktiski neizmainās sejas ovāls, bet tikai parādās grumbas, ar kurām, pateicoties mūsdienu kosmetoloģijai, nav grūti cīnīties. Parasti šādas novecošanas pazīmes ir daudz sīku grumbiņu, “vārnu kājiņas” un neizmanījusies sejas kontūra.

ŠEIT lielisks raksts, kas stāsta, ko iesākt ar sejas grumbām.

Lai tiktu vaļā no šāda veida novecošanas, parasti ļoti efektīvas ir botoksa injekcijas. Ar to palīdzību ir iespējams izlīdzināt grumbas, padarot problezonu mazāk pamanāmu. Tauku šūnu transplantācija ir vēl viens efektīvs risinājums cilvēkiem ar šāda veida problēmām. Tā palīdz uz ilgu laiku padarīt sejas ādu vienmērīgu, līdzenu un brīvu no grumbām.

Nogurušais tips

Šāds sejas ādas novecošanas veids ir izplatīts starp cilvēkiem, kuriem ir mazs zemādas taukaudu procents un salīdzinoši smalki sejas vaibsti. Galvenās pazīmes ir noslīdējuši acu un lūpu kaktiņi, nelielas grumbas un noguris skatiens. Lai mazinātu šīs pazīmes, ir iespējams veikt hialuronskābes injekcijas un sejas ādas atjaunināšanas operāciju.

Muskuļu tips

Muskuļu tips savu nosaukumu ir ieguvis tā iemesla dēļ, ka tas prasti ir izplatīts cilvēkiem ar izteiktiem sejas muskuļiem, piemēram, vaigiem. Šī tipa “īpašnieku” āda nereti maksimāli ilgi saglabājas tvirta un elastīga, un ādas novecošana parādās strauji un negaidīti. Galvenās vecuma pazīmes ir nokarājušies acu plakstiņi, “vārnu kājiņas”, pastiprināta ādas pigmentācija kā arī uz leju vērsti lūpu un acu kaktiņi.

Efektīvākais risinājums cīņā ar novecošanu ir hialuronskābes un kolagēna injekcijas. Tās efektīvi palīdzēs atjaunot ādas mitruma līmeni un nodrošināt ādas elastību. Tāpat, lai sasniegtu maksimālu rezultātu un atbrīvotos no nokarojušiem plakstiņiem, efektīvs risinājums ir acu plakstiņu korekcija, kas padara skatienu vizuāli jaunāku un atvērtāku.

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI