Tauku
atsūkšana

Skaists un slaids ķermenis ir gandrīz katra cilvēka sapnis. Lai iegūtu slaidu augumu, daudzi cilvēki lielu daļu savas dzīves pavada aktīvi sportojot vai ievērojot dažādas diētas. Taču mēdz gadīties, ka ar to mērķa sasniegšanai nav pietiekami. Tam var būt dažādi iemesli, piemēram, īpatnēja ķermeņa uzbūve, kad tauki jeb “liekais svars” sakrājas kādā konkrētā vietā, hormonāli traucējumi vai iedzimtas slimības. Šādā situācijā visefektīvākais risinājums ir tauku atsūkšana jeb tā saucamā liposukcija vai lipektomija. Tauku atsūkšanas operācija tiek veikta, lai ātri, efektīvi un uz visiem laikiem atbrīvotos no liekā tauku slāņa dažādās ķermeņa zonās, uzlabotu ķermeņa formas, aprises, pašsajūtu un palīdzētu justies pašpārliecināti jebkurā apģērbā.

Kas ir tauku atsūkšana un kādos gadījumos to veic?

Tauku atsūkšana nav ķermeņa svara samazināšana, bet gan tā formu korekcijas metode. Tas nozīmē, ka ar operācijas palīdzības jūs kādā konkrētā ķermeņa daļā varat atbrīvoties no liekiem taukaudu sakopojumiem. Piemēram, likvidēt taukus uz vēdera un sāniem jeb tikt vaļā no tā saucamiem “mīlas rokturīšiem” vai padarīt kājas ievērojami slaidākas.

Mēdz gadīties, ka ģenētiski cilvēkam taukaudi sakrājas kādā konkrētā zonā, piemēram, potītēs. Atbrīvoties no tiem dabīgā ceļā ir praktiski neiespējami. Procedūru ir iespējams veikt gandrīz jebkurā ķermeņa daļā, kur notiek pastiprināta taukaudu uzkrāšanās. Operācija ir īpaši efektīva, jo rezultāts saglabājas visa mūža garumā. Atšķirībā no parastas notievēšanas, pēc liposakcijas operācijas tauki problemzonā vairs neuzkrājas. Tas notiek tāpēc, ka operācijas laikā likvidētas tauku šūnas vairs neatjaunojas.

Liposakcija ir procedūra, kas ir piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem, neatkarīgi no viņu vecuma. Sievietēm tauki visbiežāk uzkrājas augšstilbu sānos, apakšstilbu un potīšu rajonā, uz vēdera un gurniem, kā arī pazodē. Savukārt vīriešiem raksturīgākās problēmzonas ir vēdera rajons un apakšzods.

Tauku atsūkšanas cena ir 2300 Eur.

Vai pēc tauku atsūkšana efekts ir redzams uzreiz?

Tauku atsūkšanas metode jeb lipektomija ir iekarojusi plašu popularitāti visā pasaulē, jo tās efekts ir tūlītējs un acīmredzams, turklāt saglabājas visa mūža garumā, jo likvidētās tauku šūnas neatjaunojas.

sieviete pēc tauku atsūkšanas

Kā tiek veikta tauku atsūkšanas procedūra?

Pirms tauku atsūkšanas operācijas ķermeņa problēmzonās tiek ievadīts īpašs preparāts, kas sašķeļ un sašķidrina taukus, un tikai pēc tam operācijas laikā tauki tiek atsūkti ar speciālu vakuumiekārtu.

Tauku atsūkšanas operāciju veic vispārējā anestēzijā. Ja jāatbrīvojas no neliela tauku daudzuma, tauku atsūkšanas operācija tiek veikta vietējā anestēzijā, padarot nejūtīgas tikai operācijas laikā skartās vietas. Gadījumos, kad ir jāatbrīvojas no lielāka tauku daudzuma, operācija tiek veikta vispārējā narkozē.

Tauku atsūkšanu ir iespējams apvienot arī ar citām procedūrām. Piemēram, taukšūnu transplantācija, kuras laikā likvidētos taukaudi tiek speciāli attīrīti un ievietoti kādā citā ķermeņa daļā, piemēram, zemacu rajonā vai krūtīs krūšu palielināšanas laikā.

Pēc tauku atsūkšanas operācijas

Pēcoperācijas periods nav sarežģīts, bet diezgan ilgstošs laiks nepieciešams līdz rezultātam. Pēc operācijas stacionārā mediķu uzraudzībā jāuzturas 1 diennakti. Lai ātrāk sasniegtu labu kosmētisko efektu, pēc tauku atsūkšanas operācijas apmēram 1 mēnesi ieteicams nēsāt cieši piegulošu apģērbu, kas mazina audu tūsku. Kā arī kādu laiku pēc operācijas ir ieteicams atteikties no papildus fizikas slodzes.

Kāpēc tieši “Ādažu privātslimnīca?”

„Ādažu privātslimnīcas” speciālisti nodrošina profesionālu klientu aprūpi, konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai un dod cerības uz labāko un efektīvāko rezultātu, kurš noteikti neliks jums vilties.

PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
plastiskie ķirurgi Dr. Tālivaldis Krūmiņš un Dr. Jānis Zaržeckis

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI