Vai krūšu palielināšana ietekmē grūtniecību?

10/03/2021

topošā grūtniece pēc krūšu palielināšanas operācijas

Krūšu palielināšana jau daudzus gadus ir mūsdienu populārākā plastiskā operācija. Ik gadu visā pasaulē to veic tūkstošiem sieviešu. Operācijas rezultāts ir ļoti efektīvs, turklāt, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, tā ir maksimāli droša. Taču neskatoties uz to, cilvēkiem joprojām ir daudz jautājumu. Vai krūšu palielināšana var ietekmēt grūtniecību un vai to drīkst veikt, plānojot bērnu?

Krūšu implantu ievietošana

Krūšu palielināšana ir pilnīgi droša procedūra, kas prasti neizraisa nekādus sarežģījumus. Tas laikā zem krūts muskuļa vai dziedzera tiek ievietots silikona vai  implants. Tas tiek darīts maksimāli uzmanīgi, neaizskarot piena dziedzeri. Laika gaitā tas nezaudē savu formu un neizkustās no vietas. Tieši tāpēc nav nekāda pamatojuma domāt, ka krūšu implanti varētu ietekmēt sievietes fertilitāti, turpmākās grūtniecības un barošanu ar krūti.

Vai operāciju drīkst veikt grūtniecības laikā?

Neskatoties uz to, ka implanti nekādā veidā neietekmē turpmākas grūtniecības, ir arī situācijas, kad operāciju ir ieteicams plānot uz vēlāku laiku. Jau esošā vai tuvākajā laikā ieplānotā grūtniecība ir viens no šādiem gadījumiem.

Sievietei, kas uz doto mirkli ir gaidībās, nedrīkst veikt krūšu palielināšanu. Galvenais iemesls tam ir fakts, ka grūtniecības laikā ir maksimāli jāizvairās no jebkāda veida ķirurģiskās iejaukšanās, medikamentu lietošanas un anestēzijas. Daudzas kosmētiskās injekcijas, ārstnieciskas manipulācijas un plastiskās operācijas ir aizliegtas. Tāpēc gadījumos, ja jums ir ieplānota krūšu palielināšana, bet jūs uzzinājāt par grūtniecības iestāšanos, operāciju būs nepieciešams pārcelt.

Vai operāciju drīkstu veikt pirms grūtniecības?

Gadījumos, ja sieviete tuvākajā laikā plāno grūtniecību, ir jāizvērtē, vai operāciju nevajadzētu atlikt uz nedaudz vēlāku laiku. Lai arī grūtniecība pēc operācijas ir pilnīgi droša, taču ir vērts atcerēties, ka grūtniecība un bērna barošana ar krūti dažreiz ietekmē krūšu stāvokli. Nereti krūtis var nozaudēt savu iepriekšējo formu un āda – izstaipīties. Tieši šī iemesla dēļ, ja krūšu operācija tika veikta pirms grūtniecības, pēc bērna piedzimšanas dažreiz ir nepieciešams to veikt atkārtoti. Krūšu palielināšana ir pilnīgi droša procedūra, kas manāmi uzlabo sievietes aprises un liek tai justies skaistai un pašpārliecinātai. To ir iespējams veikt gan pirms, gan pēc grūtniecības un abos gadījumos operācijas rezultāts noteikti neliks jums vilties!

Jaunākie raksti
PLASTISKĀS ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA
Klīnikas ķirurgi Dr. Zaržeckis un Dr. Krūmiņš

Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centrs „Ādažu privātslimnīca” ir Latvijas vadošo plastikas ķirurgu Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa privātprakse, kur tiek sniegti augstākās kvalitātes pakalpojumi estētiskajā, rekonstruktīvajā un rokas ķirurģijā.

KONTAKTI